
ÜZLETI-, PÉNZÜGYI
TERVEZÉS
"Terv nélkül, a cél csak vágy"
- Antoine de Saint-Exupéry
Az üzleti terv a célokról és eredményességről szól
Nélküle nem tudjuk, mikor döntünk jól. Nem tudjuk, hol kell leginkább beavatkozni és mit kell változtatni. Üzleti terv nélkül nem látjuk, hogy kellően jó irányba haladnak-e a dolgok.
Viszont ha van üzleti tervünk
-
tudjuk minél, mikor kell árat emelni vagy csökkenteni
-
tudjuk mikor és mire kell felvenni kollégákat és honnan érdemes leépíteni
-
tudjuk mire mennyit költhetünk, hogy az ésszerű legyen
-
tudjuk mit kell teljesíteni a feladatokban ahhoz, hogy elérjük az üzleti célokat
Szakértői támogatás az üzleti tervezéshez
-
Kitűzzük az értékesítési célokat a meglévő és az új vevők kapcsán is. Ebből látszik mit kell teljesíteni az értékesítési folyamat egyes szakaszaiban és a marketingben ahhoz, hogy a végén elérjük a kívánt eredményt.
-
Az értékesítési célokból adódik a várható árbevétel is.
-
Megtervezzük a beruházásokat, a létszámot, ösztönzőket, és az egyes területek költségkereteit. A cél, hogy elérjük a kívánt üzleti eredményt, illetve hogy ne legyen se túl kevés, se feleslegesen sok pénz a cégben.
-
Definiáljuk kontrolling mutatókat (KPI), amik a kulcsfolyamatok hatékonyságát jelzik. Ezeket nyomon követve már előre látszik, ha valahol be kell avatkozni így nem romlik az eredmény azért, mert nem lépünk időben.
-
Megfogalmazzuk a kiemelt munkakörökhöz kapcsolódó elvárásokat és azt, hogyan kontrollálható a teljesülésük. Ezzel a munkatársak számára is egyértelműek lesznek a célok és prioritások.
-
Elkészítjük az eredmény- és pénzügyi tervet. Ebből látszik, hogy az adott árakon és hatékonysággal elfogadható üzleti eredményt kapunk-e. Ha nem újra kell gondolni valamelyik területét.
-
A megvalósítás időszakában a terv segíti a menedzsmentet abban, hogy folyamatosan lássa hol tart a célokhoz képest, hol kell beavatkoznia.
A tervezés részben az Ügyféllel közösen tartott wokshopokon keresztül történik. A számításokat, pénzügyi táblázatokat és dokumentációt a KONRAAD készíti el.